Czym są wkładki laktacyjne? Wkładki laktacyjne to niewielki kawałek materiału, który kobieta podczas laktacji wkłada do biustonosza, aby zapobiec pojawieniu się plam na odzieży. Ich zadaniem jest wchłanianie mleka wyciekającego z piersi, jak również ochrona przed ciepłem i zimnem. Ekologiczne wkładki laktacyjne.
Niezbędne wielorazowe wkładki laktacyjne
Wkładki laktacyjne mogą okazać się niezbędne zarówno w czasie trwania ciąży jak i karmienia piersią. Dlatego bardzo ważne jest to jakiemu produktowi zaufamy. Wielorazowe wkładki laktacyjne są idealnym rozwiązanie dla każdej karmiącej mamy. Głównym założeniem tego produktu jest idea zgodnie, z którą człowiek stara się generować jak najmniej odpadów. Z reguły zakup tylko dwóch par wkładek wystarcza na cały okres laktacji, co pozwala zaoszczędzić dużą sumę pieniędzy i zadbać o środowisko poprzez nie wyrzucanie zużytych już wkładek.
Wielorazowe czy jednorazowe?
Ekologia to w tym przypadku nie wszystko. Produkt ten jest bardziej komfortowy od jego jednorazowego odpowiednika. Mianowicie wkładki laktacyjne eko z wełny merino są większe i dostępne w wielu rozmiarach, co sprawia że kobiety z dużym biustem nie będą narzekały na dyskomfort związany z ciągłym przesuwaniem i odklejaniem się tego artykułu. Ten ekologiczny zamiennik jest również zdrowszy bo nie zawiera chemicznych substancji, które znajdziemy w jednorazowej alternatywie. Można je stosować bez obaw o to, że jakiś środek chemiczny dostanie się do pokarmu dziecka.
Materiał na wkładki laktacyjne
Materiał, z którego są zrobione jest miękki, delikatny oraz zmniejsza prawdopodobieństwo powstania infekcji w obrębie gruczołów mlecznych. Wełna, z której wielorazowe wkładki laktacyjne są wykonane zapewnia też bardzo dobrą izolację przed ciepłem i zimnem co jest ważne przy wrażliwych sutkach, zwłaszcza na początku karmienia piersią. Dbanie o higienę.Utrzymanie w czystości wkładek wielorazowych z wełny merino jest bardzo proste. Wystarczy pranie ręczne w płynie lanolinowym. Lanolina ma właściwości oczyszczające oraz lecznicze, więc wspomaga gojenie się ran.